Româncă din Italia, suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a sinucis
Tragedia a fost descoperită duminică dimineață de fiica cea mare a femeii, care a alertat imediat autoritățile, relatează ANSA.
Tragedia s-a petrecut într-un bloc din cartierul Parella, aflat în vestul orașului Torino.
Tânăra de 19 ani a revenit acasă în jurul orei 11:00. Ea și-a găsit sora de 13 ani inconștientă, întinsă pe podeaua dormitorului. În aceeași încăpere, mama fetelor, o româncă de 40 de ani, era găsită fără viață.
Echipajele medicale au încercat minute în șir să o resusciteze pe adolescentă. În cele din urmă, medicii au declarat decesul acesteia.
Tânăra care a descoperit victimele a suferit un șoc puternic și a fost transportată la spital pentru îngrijiri.
Anchetatorii iau în calcul un omor urmat de sinucidere
Primele cercetări indică ipoteza unui omor urmat de sinucidere. Potrivit informațiilor preliminare, femeia și-ar fi ucis fiica prin strangulare, apoi…