Înapoi sus

Româncă din Italia, suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a sinucis
iunie 22, 2026

Româncă din Italia, suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a sinucis

By
  • 0

Tragedia a fost descoperită duminică dimineață de fiica cea mare a femeii, care a alertat imediat autoritățile, relatează ANSA.

Tragedia s-a petrecut într-un bloc din cartierul Parella, aflat în vestul orașului Torino.

Tânăra de 19 ani a revenit acasă în jurul orei 11:00. Ea și-a găsit sora de 13 ani inconștientă, întinsă pe podeaua dormitorului. În aceeași încăpere, mama fetelor, o româncă de 40 de ani, era găsită fără viață.

Echipajele medicale au încercat minute în șir să o resusciteze pe adolescentă. În cele din urmă, medicii au declarat decesul acesteia.

Tânăra care a descoperit victimele a suferit un șoc puternic și a fost transportată la spital pentru îngrijiri.

Anchetatorii iau în calcul un omor urmat de sinucidere

Primele cercetări indică ipoteza unui omor urmat de sinucidere. Potrivit informațiilor preliminare, femeia și-ar fi ucis fiica prin strangulare, apoi…

Citeste mai mult

Prev Post

Zi decisivă pentru Guvernul Veștea: Parlamentul stabilește calendarul învestirii. AUR…

post-bars

Lasă un comentariu

Postări similare